Punkt poprawek krawieckich ? pogotowie krawieckie PDF Drukuj Email

W obecnych czasach punkty poprawek krawieckich cieszą się ogromnym powodzeniem, głównie ze względu na fakt, że moda na zakupy w second handach i outletach, jak i wyprzedaże i promocje powodują, iż można kupić dobrą i tanią odzież, a z pomocą krawcowej wyczarować fantastyczne stroje, szyte jak na miarę.

 
Na działalność punktu krawieckiego wystarczy lokal 10-20 m2. Jeśli chodzi o lokalizację, to najlepsza jest w centrum handlowym, gdzie można współpracować ze sklepami, które oferują poprawki w cenie towaru lub przynajmniej polecą nasz punkt kupującym. Poza tym do takich miejsc przychodzi bardzo dużo potencjalnych klientów. Oczywiście minusem takiego rozwiązania jest wysoki czynsz. Inną dobrą lokalizacją są główne ulice miast. Tutaj czynsz będzie niższy, co pozwoli na konkurencyjne ceny usług. Jednak konieczna będzie dobra reklama obiektu. Dobrą inwestycją będzie własna strona internetowa, ale początkowo można nastawić się na dystrybucję ulotek reklamujących punkt oraz reklamę zewnętrzną, jak na przekład dobrze widoczny, przyciągający wzrok szyld. Najważniejsza jest jakość oferowanych przez nas usług, to ona zapewni nam zdobycie grona stałych klientów. Aby przekonać do siebie klientów można oferować gwarancję na wykonane usługi. Poprawki takie robimy oczywiście nieodpłatnie.

Jeśli mamy zamiar osobiście wykonywać oferowane usługi niezbędne będą umiejętności krawieckie. Jeżeli nie ukończyliśmy szkoły krawieckiej, możemy udać się na szkolenie w tym kierunku. Są one organizowane przy powiatowych urzędach pracy, czy centrach doskonalenia zawodowego. Jeżeli otwieramy nasz punkt usług krawieckich na zasadzie franczyzy, takie szkolenie może zorganizować dla nas franczyzodawca. Możemy także zatrudnić pracowników. Jednak musimy nastawić się na długie poszukiwania takich specjalistów, ponieważ likwidacja szkół krawieckich oraz upadek przemysłu lekkiego w Polsce spowodowały brak fachowców w tej branży. W poszukiwaniach  należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy kandydaci posiadają dokumenty potwierdzające ich umiejętności.
Przygotowując się do rozpoczęcia działalności musimy zainwestować w niezbędne wyposażenie. To przede wszystkim maszyna do szycia i stół krawiecki. Dobrym zakupem może okazać się overlock, aby poprawki były zgodne z oryginałem. W naszym punkcie usługowym powinien znaleźć się także manekin, przymierzalnia, wieszaki, żelazko i inne narzędzia do pracy (nożyczki, nici, igły, itp.). Na otwarcie punktu usług krawieckich potrzeba około 20 ? 40 tys.zł, wliczając w to sprzęt oraz przygotowanie lokalu do działalności.

Ofertę poprawek można poszerzyć o inne usługi, jak na przykład szycie ubrań na miarę, szycie zasłon i firan, nabijanie nap, zatrzasków, czy wymianę zamków. Aby nasze usługi były wszechstronne, możemy oferować prasowanie ubrań lub poszerzyć działalność o sprzedaż produktów pasmanteryjnych.